O nas foto

Muzeum jest własnością Archidiecezji Przemyskiej obrządku łacińskiego. Od 2018 roku należy do Stowarzyszenia Muzeów i Skarbców Kościelnych Ars Sacra. Misja Muzeum określona przez Założyciela w 1902 roku nadal pozostaje aktualna. Zadaniem i celem Muzeum jest gromadzenie i zabezpieczenie świadectw minionych wieków ilustrujących wiarę i pobożność mieszkańców Archidiecezji.

Swoje zbiory udostępnia nie tylko zwiedzającym, ale także naukowcom i badaczom oraz - w ramach wypożyczeń międzymuzealnych - na różne wystawy organizowane w Polsce. Muzeum jest także otwarte na promocję lokalnych artystów poprzez możliwość organizowania okolicznościowych wystaw czasowych.

Muzeum jest odwiedzane coraz liczniej przez gości z Polski i z zagranicy. Oprowadzamy po ekspozycjach muzealnych osoby indywidualne i zorganizowane grupy, organizujemy również lekcje muzealne (po wcześniejszym zgłoszeniu grupy).

Opowiadamy o naszych zbiorach na antenie diecezjalnego Radia FARA podczas muzealnych spotkań pt. „Kwadrans w muzeum”.

Nasze wnętrza są częściowo dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych: zwiedzający poruszający się na wózkach mają dostęp do wszystkich sal ekspozycyjnych przy pomocy platform przyschodowych.