18.00 Msza św. pod przewodnictwem abp. Adama Szala na rozpoczęcie Dni Kultury Chrzescijańskiej w Przemyślu
19.00 J.S. BACH – KANTATY. Andreas Sholl & Baroque Collegium 1685 pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej
Andreas Scholl, urodzony w rodzinie śpiewaków w Eltville nad Renem, niedaleko Wiesbaden, otrzymał wczesne wykształcenie muzyczne w Kiedricher Chorbuben, chórze ttz 650-letnią tradycją. Później studiował u Richarda Levitta i René Jacobsa w Schola Cantorum Basiliensis.
Andreas Scholl ma najbardziej zachwycający głos kontratenorowy na świecie. Podczas prezentowanych przez niego trzech arii Haendla, blisko 6000 ludzi ledwo odważyło się oddychać (The Times).
Artysta był nominowany do nagrody Grammy, jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, w tym Nagrody Kulturalnej Państwa Hesji, którą otrzymał wraz z żoną, pianistką Tamar Halperin, ECHO Award, Gramophone Award i Edison Award. Był pierwszym kontratenorem, który pojawił się na prestiżowym koncercie the Last Night of the Proms w Londynie.
Międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685 - Chór & Orkiestra prezentuje dzieła oratoryjno-kantatowe w nurcie wykonawstwa historycznego. Zespół zadebiutował w 2016 r. Oratorium Wielkanocnym J.S. Bacha BWV 249. Założycielką i kierownikiem artystycznym zespołu jest dyrygent, muzykolog i manager kultury - Agnieszka Żarska.
Collegium zrzesza pełnych pasji, profesjonalnych śpiewaków oraz renomowanych instrumentalistów i wirtuozów nurtu HIP, związanych z najważniejszymi europejskimi ośrodkami muzyki barokowej. Jest zapraszany do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych zyskując coraz szersze uznanie kręgów opiniotwórczych oraz szerokiej publiczności.
Zespół współpracuje z wybitnymi solistami, uznanymi autorytetami i interpretatorami muzyki barokowej o międzynarodowej renomie: Peterem Kooijem, Andreasem Schollem, Olgą Pasiecznik, Krystianem Krzeszowiakiem, Benediktem Kristjanssonem.