Wędrujące Madonny VIII

konferencja naukowa o wizerunkach Madonn Kresowych na Podkarpaciu

sob, 25 lis 2023, godz. 14:00

Zapraszamy na ósmą edycję konferencji naukowej pod tytułem Wędrujące Madonny. Wizerunki Madonn kresowych na Podkarpaciu. W tym roku zostaną przybliżone dwa obrazy pochodzące z Waręża: Matka Boża Śnieżna - obecnie w konkatedrze w Stalowej Woli i Odpoczynek w drodze do Egiptu - znajdujący się w zbiorach naszego muzeum oraz przedstawienie Matki Bożej Częstochowskiej z kościoła Sióstr Felicjanek w Żółkwi - obecnie w domu prowincjalnym Sióstr Felicjanek w Przemyślu. Prelekcje wygłoszą ks. Andrzej Rusak dyrektor Muzeum Diecezjalnego Dom Długosza w Sandomierzu, dr. Marta Trojanowska z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu i s. Bernarda Rokosz archiwistka Prowincji Sióstr Felicjanek w Przemyślu.